Kontakt Falck Healthcare

Kontakt Kundesupport

Ring til vores kundesupport, hvis du har spørgsmål til din virksomheds ordning
eller vil opdatere medarbejderoplysninger.

Ring 70 33 04 04 

Kontakt Salg

Skriv til Falck Healthcares salgsafdeling, hvis du vil høre mere om et produkt eller ændre din virksomheds aftale.

Hvis du skal have fat på en specifik rådgiver, kan du finde kontaktoplysninger nedenfor.

Send e-mail til salgsafdelingen 

Har du en klage eller feedback?

Vi arbejder hårdt for at sikre, at vores kunder er tilfredse
med vores services.

Derfor vil vi meget gerne høre fra dig, hvis du har en klage eller feedback
til vores service, produkter eller lignende.

Send klage

Mød vores rådgivere

 

PRIVATE VIRKSOMHEDER

 

 
Philip Nadelmann
Senior Director, 
Head of Commercial

+45 51 35 64 35
Philip.Nadelmann@falck.dk





Jesper Højer Zacharya
Head of SMB


+45 29 11 14 16
 Jesper.HojerZacharya@falck.com



Søren Agerskov Hansen
Partnerudviklingschef


+45 29 40 15 63
soeren.a.hansen@falck.dk

 

Britt Hvirring Larsen
Partnerudviklingschef

+45 51 51 62 13
britt.h.larsen@falck.com



Kristian Fredholm
Kundeudviklingchef

+45 29 69 55 61
kfk@falck.dk

Anders Engqvist
Client Director

+45 29 67 78 66
Anders.Engqvist@falck.com

Henrik Jeppsson
Client Director

+45 24 67 44 69
Henrik.Jeppsson@falck.com

Dennis Kristensen
Client Director

+45 24 63 54 93
Dennis.Kristensen@falck.com

 

Kitty Stensgaard
Marketing Manager

+45 42 24 80 16
kitty.stensgaard@falck.com

Linnea Renée Jensen
Student Assistant, Marketing

+45 26 11 50 29
Linnea.R.Jensen@Falck.com

Sofie Hundahl
Student Assistant, Marketing

+ 45 60 60 19 41
sofie.hundahl@falck.com

Offentlig sektor





Jeanette Holst
Driftschef

+45 29 69 55 62
Jeanette.holst@quickcare.falck.dk





Johan Øbro Påhlman
Regionsleder Jylland og Fyn

+45 22 93 14 90
johan.o.paahlman@falckcorp.com

 

Trine Færch Remmen
Regionsleder Sjælland

+45 27 36 74 90
trine.f.remmen@falck.dk

 

 

 

 

 

Roshanak Kianian Nygård
Strategisk Kunderådgiver

+ 45 61 46 67 72
Roshanak.Nygard@falck.com

Din Falck klinik til helbredsundersøgelser

København
Falck Healthcare Sundhedscenter KBH
Nyropsgade 17
1602 København V
Tlf. 70 21 63 63

Aarhus
Falck Healthcare Sundhedsundersøgelser
Scandinavian Center
Margrethepladsen 3, Plan 2
8000 Århus C
Tlf. 70 21 63 63

 

Er du leverandør til Falck Healthcare?

Send faktura på post
Falck Healthcare A/S
c/o Falck Danmark A/S
Att. Kreditorafdeling/Scanning
Brendstrupgårdsvej 13
8200 Aarhus N

Send faktura på e-mail
Send PDF/tiff-faktura til faktura.falckhealthcare@falck.dk

E-mails og vedhæftede fakturaer behandles automatisk. Vi kan altså ikke svare på spørgsmål eller reagere på indhold i en e-mail.

Vi modtager kun fakturaer på e-mail i PDF og Tiff – ellers bliver de ikke behandlet.

Send faktura elektronisk via EAN
Du er også velkommen til at sende en elektronisk faktura via
EAN nr: 5790001968151

Har du spørgsmål til din faktura eller betaling?

Send e-mail

 

Er du kunde hos Falck Healthcare?

Har du spørgsmål til din faktura?

Send e-mail